Aug Jul 2020 Aug Sep
P O T C P S Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga
LV-1919, Latvija

Tel.: +371-67095405
Fakss: +371-67095503
E-pasts: pasts@fm.gov.lv
info@fm.gov.lv

Saziņai ar mājaslapas redaktoru: info@fm.gov.lv

Latvija aktīvi gatavojas pilnvērtīgai integrācijai ES finanšu jomā 21/03/2012

Finanšu ministrija un tās padotībā esošās institūcijas aktīvi gatavojas Latvijas iestājai Eiropas Savienībā un pilnvērtīgai mūsu valsts darbībai šajā valstu ūnijā. Pašlaik trīs aktuālākie jautājumi ir muitas informatīvo sistēmu savietojamība ar Eiropas Savienības (ES) muitas sistēmām, Latvijas gatavība ES struktūrfondu apguvei un Valsts ieņēmumu dienesta informācijas sistēmu savietojamība ar ES informācijas sistēmām pievienotās vērtības nodokļa jomā.
Visos trīs virzienos ir paveikts liels darbs, un ir pamats cerēt, ka līdz iestājai ES Latvija finanšu jomā būs tam pilnīgi gatava. Informāciju par Latvijas gatavību darbam ar struktūrfondiem un par Muitas informatīvo sistēmu savietojamība ar Eiropas Savienības muitas sistēmām finanšu ministrs Valdis Dombrovskis ceturtdien, 29.maijā sniedza Saeimas deputātiem.

1) Latvijas gatavība ES struktūrfondu apguvei
 
Š.g.18.marta MK sēdē tika apstiprināts Attīstības plāna projekts kā pamats sarunām ar Eiropas Komisiju. Attīstības plāns ietver informāciju par rīcības stratēģiju un mērķiem ES struktūrfondu izmantošanā, kā arī nosaka no ES struktūrfondiem finansējamās prioritātes un pasākumus. Attīstības plāns 19.martā tika iesniegts Eiropas Komisijai, un ir saņemts pirmais atzinums no EK, kas augstu novērtē Latvijas Attīstības plānu.

Šobrīd Finanšu ministrija kā Vadošā institūcija ir izvirzījusi ES struktūrfondu vadības un kontroles sistēmas prasības, kā arī izstrādājusi turpmāk veicamo pasākumu plānu visām iesaistītajām institūcijām - Partnerinstitūcijām, Starpniekinstitūcijām, kā arī iesaistītajām nozaru institūcijām, kuras nosegs visu Vienotā programmdokumenta vadības un ieviešanas ciklu, sākot no projektu iniciēšanas un atbalsta sniegšanas finansiālās palīdzības saņemšanai atbilstošu projektu sagatavošanā līdz pat pilnīgai projektu ieviešanai.

Vienlaicīgi ar prasību un pasākumu izvirzīšanu, Vadošā institūcija ir sākusi darbu pie sekundārās likumdošanas sagatavošanas - Ministru kabineta noteikumu projektu par ES struktūrfondu vadības, uzraudzības un kontroles institucionālo sistēmu, kur kā galvenais tiks definēta iesaistīto institūciju atbildība un funkcijas sistēmā. Ministru kabineta noteikumu projektu plānots iesniegt apstiprināšanai Ministru kabinetā līdz š.g.1.jūlijam.

Paralēli notiek mācību pasākumi un semināri visā Latvijā, lai palielinātu reģionos izpratni par struktūrfondiem, veicinātu sadarbību starp reģioniem, sociālo partneru un nevalstisko organizāciju iesaistīšanu, tas ir - lai reģioni būtu iespējami labāk sagatavoti darbam ar ES struktūrfondiem.

2) Muitas informatīvo sistēmu savietojamība ar ES muitas sistēmām

Saskaņā ar ES prasībām, muitai ir jānodrošina savietojamība ar divām ES sistēmām - Integrētā tarifa vadības sistēmu un elektronisko tranzīta kontroles sistēmu. Tarifa vadības sistēma  nozīmē, ka muita precēm, kas tiek pārvietotas pāri ES ārējai robežai, varēs piemērot vienotus ES tarifus. Tranzīta sistēma, savukārt, nozīmē elektronisku tranzīta kontroli kravām, kuru pārvadāšanai tranzītā tiek formētas muitas deklarācijas. Tranzīta kravu kustība tiks kontrolēta gan tām kravām, kas šķērso ES ārējo robežu un pārvietojas tranzītā uz kādu no ES valstīm, gan kravām, kas pārvietojas ES iekšienē no vienas ES valsts uz otru.

"Muita dara visu, lai savietojamība ar Eiropas Savienības (ES) muitas sistēmām tiktu nodrošināta," norāda Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Galvenās muitas pārvaldes direktors Mārtiņš Tols.
"Eiropas Komisija arī iepriekš paudusi neapmierinātību par darbu iekavēšanu, kas lielākoties bija atkarīgi no valsts atbalsta un budžeta piešķiršanas. Taču šī gada budžetā muitas sistēmu savietojamībai tika piešķirti 1,3 miljoni, kas pagaidām ir pietiekami, lai sistēmas ieviestu. Cits jautājums ir, vai ārēju apstākļu ietekmē neaizkavēsies procedūras, kurām citās kandidātvalstīs jau sākotnēji bija atvelēts krietni ilgāks termiņš. Mēs darbu uzsākām apmēram ar gada novēlošanos. Tagad mums darbi ir jāveic ļoti saspringtā režīmā, taču pagaidām tie netiek kavēti, un jau jūlijā plānots Eiropas Komisijas ekspertu monitoringa vizītes laikā parādīt mūsu darba "taustāmākos" rezultātus," informē muitas direktors.

3) VID informācijas sistēmu savietojamība ar ES informācijas sistēmām pievienotās vērtības nodokļa jomā

VID ir izstrādāta Programma Latvijas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) informācijas sistēmas integrēšanai ES sistēmā. Programmā ietvertie pasākumi nosedz visas veicamās izmaiņas PVN jomā, tajā skaitā normatīvo aktu grozījumu veikšanu, izmaiņas PVN administrēšanā, VID darbinieku apmācību un nodokļu maksātāju informēšanu, informācijas sistēmu modificēšanu un izveidi, kā arī nepieciešamās infrastruktūras izveidi un darbināšanas organizēšanu, un administratīvās sadarbības pilnveidošanu atbilstoši ES prasībām. 

Nodokļu informācijas sistēmu izstrādi paredzēts veikt paralēli divos virzienos:
1) esošo VID informācijas sistēmu modificēšana;
2) ES pievienotās vērtības nodokļa informācijas apmaiņas sistēmas "VIES" izstrāde.

Esošo VID informācijas sistēmu modificēšana ir uzsākta saskaņā ar valsts iepirkumu procedūras rezultātā noslēgto līgumu. Pilnu modifikāciju izstrādi, testēšanu un ieviešanu atbilstoši Programmai paredzēts veikt līdz 31.05.2004. Rezultātā tiks nodrošināta informācijas apmaiņai ar citām ES dalībvalstīm nepieciešamo datu ievade, kontrole un uzkrāšana datu bāzēs.

"VIES" sistēmas izstrādi paredzēts veikt divos posmos. Ar Phare atbalstu - tehniskās dokumentācijas (darbības koncepcijas apraksta, programmatūras prasību specifikāciju un projektējuma) sagatavošanu. Saskaņā ar apstiprināto programmu, dokumentācijas izstrāde ir paredzēta līdz 01.09.2003. Sistēmas izstrāde tiks realizēta ar valsts iepirkumu, izmantojot Phare ietvaros izstrādāto dokumentāciju. Valsts iepirkuma procedūras sagatavošana un veikšana ir plānota līdz 31.12.2003. un sistēmu paredzēts pilnībā izstrādāt un ieviest līdz 01.05.2004. Sistēmas ieviešanas rezultātā būs iespējama informācijas apmaiņa ar citām ES dalībvalstīm.

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā

14/07/2020 13/07/2020 13/07/2020

Ja vēlaties saņemt jaunumus savā e-pastā, lūdzu, ievadiet e-pastu un nospiediet pogu - pieteikties!

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

MINISTRIJAS VADĪBA

KALENDĀRS

Aug Jul 2020 Aug Sep
P O T C P S Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Kamera

Finanšu ministrijā tiek veikta personas datu apstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Pirms personas datu iesniegšanas aicinām iepazīties ar to apstrādes kārtību. Finanšu ministrijas telpās var tikt veikta foto, video un audio fiksācija pasākumu un norišu publicitātes vajadzībām, lai nodrošinātu informācijas pieejamību sabiedrībai.

Skatīt vairāk

KONTAKTI

Tālrunis uzziņām: 67095405

Lietvedības tālrunis: 67095578

Fakss: 67095503

E-pasts: info@fm.gov.lv

Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tās lietošanas pieredzi un optimizētu darbību. Turpinot pārlūkprogrammas sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Lai saņemtu detalizētāku informāciju, aicinām apskatīt mūsu tīmekļa vietnes sīkdatņu politiku.
Piekrītu

Latvijas Republikas Finanšu Ministrija