Jul Jun 2020 Jul Aug
P O T C P S Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga
LV-1919, Latvija

Tel.: +371-67095405
Fakss: +371-67095503
E-pasts: pasts@fm.gov.lv
info@fm.gov.lv

Saziņai ar mājaslapas redaktoru: info@fm.gov.lv

V.Dombrovskis: FM sekmīgi īsteno savus uzdevumus Latvijas pilnvērtīgai integrācijai ES 21/03/2012

Finanšu ministrs Valdis Dombrovskis norāda uz panākumiem uzdevumu izpildē, kas nodrošinās Latvijas pilnvērtīgu iekļaušanos Eiropas Savienībā šā gada 1.maijā.

Pirmkārt, šobrīd vairs nav nekādu šaubu par to, ka sākot ar 1.maiju Latvijas muita darbosies tiešsaistes režīmā ar ES sistēmām, nodrošinot muitas informācijas sistēmu savietojamību.
Šobrīd jau uzsākti muitnieku mācību kursi darbam ar Integrētā tarifa vadības sistēmu un notiek pašas sistēmas testēšanas darbi. Šī sistēma nodrošinās, ka visām precēm, neatkarīgi no tā, kuras ES valsts robežu tās šķērso, tiktu piemērots viens un tas pats muitas maksājums.
Pagājušās nedēļas nogalē tika veiksmīgi pabeigta Datorizētās tranzīta kontroles sistēmas testēšana. Šī sistēma, savukārt, nepieciešama, lai tiktu nodrošināta tranzītā esošo kravu automātiska uzraudzība.  
Valdis Dombrovskis uzskata: "Vērojot saspringto darba režīmu un profesionalitāti, ar kādu muitas speciālisti strādāja pie šīm sistēmām, man neradās šaubas, ka rezultāts būs sekmīgs. Esam teicami izpildījuši vēl divus mājasdarbus, lai nodrošinātu Latvijas pilnvērtīgu iekļaušanos ES. To šodien apstiprinājusi arī Eiropas Komisija."

Otrkārt, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) sekmīgi ir pabeigta arī pievienotās vērtības nodokļa (PVN) sistēmas testēšana un sertifikācija. Šī sistēma nodrošinās informācijas apmaiņu starp ES dalībvalstīm, piemēram, ļaus nodokļu maksātājiem pārliecināties par citas ES dalībvalsts darījuma partnera PVN reģistrācijas numura derīgumu, kā arī iespēju VID veikt PVN kontroli darījumiem starp Latvijas un citu dalībvalstu nodokļu maksātājiem.

Treškārt, turpinās nepieciešamo normatīvo aktu un dokumentu gatavošana attiecībā uz ES struktūrfondu piesaisti. Eiropas Komisija atzinīgi vērtē Latvijas paveikto ceļā uz struktūrfondu apguvi un atzīst, ka Latvija dažu dokumentu sagatavošanā apsteidz iepriekš noteiktos termiņus. 
Valdis Dombrovskis uzsver: "Struktūrfondi nozīmē lielu naudu, kas, protams, rada pastiprinātu interesi par tās piesaistes mehānismu, vadību un kontroli. Mēs strādājam, lai izveidotu caurskatāmu un atklātu šīs naudas sadales mehānismu, nodrošinot sekmīgu šo līdzekļu apguvi."
Kā zināms, visiem fondiem ir izstrādāta noteikta kontroles sistēma, pēc kuras notiks projektu atlase. Lai nodrošinātu godīgu konkurenci, katram fondam būs vadības komiteja, bet projektus pēc būtības vērtēs attiecīgās nozares ministrijas. Iesniegto projektu atbildību struktūrfondiem un naudas plūsmas reālu izlietojumu kontrolēs vadības komitejas.

Kā vieni no pēdējiem darbiem, kas paveikti, lai nodrošinātu struktūrfondu sekmīgu piesaisti, ir Ministru kabineta noteikumu projekts par ES struktūrfondu vadību, kas 12. februārī iesniegts MK. Šie noteikumi aizstās 2003. gada septembrī MK pieņemtos noteikumus "Par Eiropas Savienības struktūrfondu vadības, uzraudzības, kontroles un novērtēšanas institucionālo sistēmu".
Otrkārt, ir izstrādātas Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Eiropas Sociālā fonda, Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju virzības daļas un Zivsaimniecības vadības finansēšanas instrumenta atklāta konkursa projekta pieteikuma formas un metodiskie norādījumi projektu pieteikumu gatavotājiem.

Valdis Dombrovskis uzsver: "Šobrīd izskanējušās bažas ir saprotamas, jo līdzinās satraukumam, kas valdīja pirms Phare un citu pirmsiestāšanās programmu līdzekļu apguves uzsākšanas. Šobrīd mēs redzam, ka esam veiksmīgi apguvuši šo programmu līdzekļus. Piemēram, no ik gadus piešķirtajiem Phare līdzekļiem izmantojām vidēji 90%. Vēl pirms pieciem gadiem EK skeptiski raudzījās uz mūsu spēju izpildīt pamatprasības, lai kļūtu par ES dalībvalsti. Šodien EK atzīst, ka, piemēram, mūsu spēja izmantot Phare līdzekļus ir panākumu stāsts. Tāpēc esmu pārliecināts, ka līdz šim paveiktais ES struktūrfondu piesaistes nodrošināšanai un mūsu līdzšinējā pieredze, apgūstot pirmsiestāšanās programmu līdzekļus, vēlreiz apliecina, ka mēs spēsim piesaistīt Latvijai pienākošos struktūrfondu līdzekļus. Atcerēsimies arī to, ka 2004. gada ES struktūrfondu piešķīrumu mēs varēsim izmantot vēl 2005. un 2006. gadā."

Ceturtkārt, likuma "Par iepirkumu valsts un pašvaldību vajadzībām" grozījumi jau nodoti izskatīšanai Saeimā. Šis likums lielā mērā nodrošinās ES struktūrfondu izmantošanas caurskatāmību, jo noteiks kārtību un ļaus sekot ES struktūrfondu līdzekļu piesaistes konkursu norisei.

Kopumā Finanšu ministrija un tās padotībā esošās iestādes ir paveikušas lielāko daļu no saviem uzdevumiem, lai nodrošinātu Latvijas pilnvērtīgu iekļaušanos ES šā gada maijā. Līdz tam turpināsies darbs pie starpniekinstitūciju akreditācijas, kur Finanšu ministrija jau ir izsludinājusi atklātus konkursus par struktūrfondu apguvē iesaistīto starpniekinstitūciju akreditāciju. Turpinās ES prasībām atbilstošu Muitas kontroles punktu izbūve ostās un uz dzelzceļiem, un to projekti ietver arī Zemkopības ministrijas padotībā esošās Sanitārās robežinspekcijas kontroles punktus.

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā

02/07/2020 01/07/2020 29/06/2020

Ja vēlaties saņemt jaunumus savā e-pastā, lūdzu, ievadiet e-pastu un nospiediet pogu - pieteikties!

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

MINISTRIJAS VADĪBA

KALENDĀRS

Jul Jun 2020 Jul Aug
P O T C P S Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Kamera

Finanšu ministrijā tiek veikta personas datu apstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Pirms personas datu iesniegšanas aicinām iepazīties ar to apstrādes kārtību. Finanšu ministrijas telpās var tikt veikta foto, video un audio fiksācija pasākumu un norišu publicitātes vajadzībām, lai nodrošinātu informācijas pieejamību sabiedrībai.

Skatīt vairāk

KONTAKTI

Tālrunis uzziņām: 67095405

Lietvedības tālrunis: 67095578

Fakss: 67095503

E-pasts: info@fm.gov.lv

Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tās lietošanas pieredzi un optimizētu darbību. Turpinot pārlūkprogrammas sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Lai saņemtu detalizētāku informāciju, aicinām apskatīt mūsu tīmekļa vietnes sīkdatņu politiku.
Piekrītu

Latvijas Republikas Finanšu Ministrija