Sep Aug 2020 Sep Oct
P O T C P S Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga
LV-1919, Latvija

Tel.: +371-67095405
Fakss: +371-67095503
E-pasts: pasts@fm.gov.lv
info@fm.gov.lv

Saziņai ar mājaslapas redaktoru: info@fm.gov.lv

Phare konkursu norisei Latvijā rūpīgi seko Eiropas Komisija 21/03/2012

Šodien vairākos plašsaziņas līdzekļos apšaubīta ES Phare finansētā projekta "Visaptveroša migrācijas informācijas sistēmas izstrāde Latvijā", ko rūpīgi uzrauga Eiropas Komisija, norises atklātība. Līdz ar to Finanšu ministrija vēlas paust savu viedokli šajā jautājumā.

Ikviens Phare konkurss Latvijā tiek rīkots un izsludināts saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) iepirkuma nosacījumiem. Atbilstoši EK prasībām, Finanšu ministrija nosūta informāciju par konkursa izsludināšanu, gaitu un rezultātiem EK publicēšanai EK oficiālajā žurnālā un mājas lapā internetā (<http://europa.eu.int/comm/europeaid/tender/index_en.htm>). Minētās prasības neparedz šādas informācijas publicēšanu LR Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā. EK rūpīgi seko projekta gaitai - apstiprina konkursu nolikumu, vērtēšanas ziņojumus un līgumus pirms tiek veikts katrs nākamais projekta ieviešanas posms, tātad, visus atbildīgos lēmumus izskata un apstiprina EK. Noteikta atbildība un uzdevumi šo projektu realizēšanā ir arī Finanšu un attiecīgās nozares, šajā gadījumā, Iekšlietu ministrijai.

Nozares (Iekšlietu) ministrija izstrādā projekta darba uzdevumu, nosaka kritērijus pretendentu atlasei, organizē projekta uzdevuma izskaidrošanu pretendentiem, ieceļ iepriekšējās kvalificēšanas un konkursa vērtēšanas komisijas, nodrošina to darbību un pieņem lēmumu par izpildītāju atlasi, izstrādā vērtēšanas pārskatus, nodrošina finanšu memorandā noteikto mērķu sasniegšanu.

Savukārt, Finanšu ministrija veic projekta administratīvo un finanšu vadību saskaņā ar EK noteiktajām vadlīnijām. Piemēram, nodrošina darba uzdevuma atbilstību šīm vadlīnijām, nodrošina sludinājumu izvietošanu EK oficiālajā žurnālā un mājas lapā internetā un, nosūta konkursa dokumentāciju konkursa pretendentiem, nodrošina iepriekšējās kvalificēšanas un konkursa vērtēšanas procesa atbilstību EK iepirkumu vadlīnijām, saskaņo vecākās nozares amatpersonas izstrādāto vērtēšanas pārskatu un iesniedz to EK apstiprināšanai. Konkursa izvērtēšanā Finanšu ministrijas pārstāvji ir novērotāju statusā.

Arī projekta "Visaptveroša migrācijas informācijas sistēmas izstrāde Latvijā" konkurss  rīkots atbilstoši EK noteiktajām Phare, Ispa un Sapard projektu norises praktiskajām vadlīnijām:

1) Atbilstoši EK iepriekš minētajām vadlīnijām un Phare 2001 Finanšu memoranda nosacījumiem, tika izsludināta starptautiska ierobežota konkursa procedūra.

2) Iepriekšējās kvalifikācijas posmā pieteicās 11 pretendenti un tā mērķis bija izvērtēt, kuras firmas vai konsorciji atbilst konkursa sludinājumā noteiktajiem kritērijiem.

3) Iepriekšējās kvalifikācijas rezultātā "īsajā sarakstā" saskaņā ar Iekšlietu ministrijas izveidotās Iepriekšējās kvalifikācijas komisijas lēmumu tika iekļauti 7 pretendenti:
  1. Rodan Systems S.A. (Polija)
  2. SIA "IT Alise" (Latvija)
  3. Exigen Latvia (Latvija) (konsorcijā ar "DataPro (Latvija))
  4. UAB Sonex Kompuiteriai (Lietuva) (konsorcijā ar AS "Softex Latvija" (Latvija) un "Lursoft IT" SIA (Latvija)
  5. Microlink Latvia SIA (Latvija) (konsorcijā ar Microlink Eesti SA (Igaunija)
  6. "Dati" (Latvija) (konsorcijā ar "Datorikas institūts DIVI" (Latvija)
  7. "Olimps" SIA (Latvija).
 
Finanšu ministrija pēc iepriekšējās kvalificēšanas rezultātu apstiprināšanas EK tos publicēja EK Oficiālajā žurnālā un mājas lapā internetā. Sūdzības attiecībā par UAB Sonex Kompuiteriai (Lietuva) konsorcija iekļaušanu īsajā sarakstā un atbilstību definētajiem kritērijiem no pārējiem pretendentiem netika saņemtas.

4) 2003. gada 19. septembrī izvēlētajiem kandidātiem tika nosūtītas vēstules ar uzaicinājumu piedalīties konkursā.

5) Iekšlietu ministrijas izveidotā konkursa vērtēšanas komisija izvērtēja piedāvājumus no 2003. gada 3. novembra līdz 7. novembrim. Vērtēšanas ziņojums ar rekomendāciju par izvēlēto izpildītāju un kandidātu piedāvājumi Finanšu ministrijā tika iesniegti 2003. gada 12. novembrī.

Saskaņā ar EK iepirkumu vadlīnijām - vērtēšanas procesa gaitā vairs netiek vērtēta firmas vai konsorcija pieredze, kas jau tika izdarīts iepriekšējās kvalificēšanas posmā, bet gan pretendenta tehniskais piedāvājums (projekta ieviešanas metodoloģija un iesaistīto ekspertu CV), kas sastāda 80% no vērtējuma un cena, kas sastāda 20% no vērtējuma. Minētā informācija ar detalizētiem kritērijiem un punktu sadalījumu tiek sniegta konkursa nolikumā.

Iesniedzot savu piedāvājumu pretendenti apstiprina savu atbilstību konkursa nolikuma prasībām un piekrišanu minētajiem nosacījumiem.
 
6) Pakalpojumu līgums ar konkursa uzvarētāju UAB Sonex Kompuiteriai (Lietuva) tika noslēgts 2003. gada 27. novembrī pēc vērtēšanas ziņojuma un līguma projekta apstiprināšanas EK.

Informācija par konkursa rezultātiem tika nosūtīta EK publicēšanai internetā un EK Oficiālajā žurnālā. Vienlaikus tika nosūtītas atteikuma vēstules nesekmīgajiem konkursa pretendentiem ar informāciju par konkursa rezultātiem, kā arī uzvarētāja un neveiksmīgā pretendenta tehniskā un finanšu piedāvājuma salīdzinājumu.

Papildus iepriekš izklāstītājam, svarīgi pieminēt, ka, pirmkārt, atbilstoši EK nosacījumiem, Phare programmas finansētajos projektos var piedalīties gan pastāvīgi uzņēmumu konsorciji, gan konsorciji, kas tiek dibināti dalībai konkrētā konkursā.

Otrkārt, Iekšlietu ministrijas izvirzītos pretendentu priekšatlases kritērijus, konkursa nolikumā iekļautos vērtēšanas kritērijus, iepriekšējās kvalificēšanas un konkursa rezultātus izskatīja un akceptēja EK, tādējādi apstiprinot, ka tie atbilst EK Phare programmas iepirkuma nosacījumiem.

 

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā

18/09/2020 15/09/2020 14/07/2020

Ja vēlaties saņemt jaunumus savā e-pastā, lūdzu, ievadiet e-pastu un nospiediet pogu - pieteikties!

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

MINISTRIJAS VADĪBA

KALENDĀRS

Sep Aug 2020 Sep Oct
P O T C P S Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Kamera

Finanšu ministrijā tiek veikta personas datu apstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Pirms personas datu iesniegšanas aicinām iepazīties ar to apstrādes kārtību. Finanšu ministrijas telpās var tikt veikta foto, video un audio fiksācija pasākumu un norišu publicitātes vajadzībām, lai nodrošinātu informācijas pieejamību sabiedrībai.

Skatīt vairāk

KONTAKTI

Tālrunis uzziņām: 67095405

Lietvedības tālrunis: 67095578

Fakss: 67095503

E-pasts: info@fm.gov.lv

Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tās lietošanas pieredzi un optimizētu darbību. Turpinot pārlūkprogrammas sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Lai saņemtu detalizētāku informāciju, aicinām apskatīt mūsu tīmekļa vietnes sīkdatņu politiku.
Piekrītu

Latvijas Republikas Finanšu Ministrija