Sep Aug 2020 Sep Oct
P O T C P S Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga
LV-1919, Latvija

Tel.: +371-67095405
Fakss: +371-67095503
E-pasts: pasts@fm.gov.lv
info@fm.gov.lv

Saziņai ar mājaslapas redaktoru: info@fm.gov.lv

VID Muitas kriminālpārvalde nosūta kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret septiņiem noziedzīgas grupas dalībniekiem par bijušās PSRS kara daļas ēkā atklāto nelegālo cigarešu ražotni; nozieguma organizatori apcietināti 16/04/2012 VID

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas kriminālpārvalde 2012.gada 4.aprīlī Daugavpils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja 2011.gada 22.janvārī uzsākto kriminālprocesu par kādā bijušās PSRS kara daļas ēkā, Daugavpils novadā konstatēto muitošanai pakļauto preču, tabakas ražošanas iekārtas, tabakas un tabakas izstrādājumu ražošanai nepieciešamo līdzekļu glabāšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ko veikusi personu grupa pēc iepriekšējās vienošanās. Visi trīs noziedzīgā nodarījuma organizatori ir apcietināti un saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 2.daļu[1] iespējamais sods par šādu pārkāpumu ir brīvības atņemšana no trim līdz desmit gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 200 minimālajām mēnešalgām.

2011.gada 22.janvārī saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 2.daļu uzsāktā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā VID Muitas kriminālpārvaldes izmeklētājiem ir izdevies noskaidrot lietas apstākļus, iesaistītās personas, kā arī iegūt pierādījumu kopumu, kas ļauj uzsākt kriminālvajāšanu pret septiņām personām (sešiem Latvijas Republikas pilsoņiem un vienu Krievijas Federācijas pilsoni), tajā skaitā pret trīs noziedzīgā nodarījuma organizatoriem, no kuriem divi ir Latvijas Republikas pilsoņi, bet viens – Krievijas Federācijas pilsonis.

Ievērojams izmeklēšanas darbs tika veikts arī Vācijas Federatīvajā Republikā un Krievijas Federācijas teritorijā, kā rezultātā tika noskaidroti noziedzīgā nodarījuma organizatori un aizturētas divas Latvijā zināmas kriminālās autoritātes, kuras pazīstamas ar iesauku “Brāļi”. Abi aizturētie Latvijas Republikas pilsoņi (noziedzīga nodarījuma organizatori) tika atzīti par aizdomās turētajiem un viņiem ar tiesas lēmumu 2012.gada 7.martā tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Krievijas Federācijas pilsonis tika aizturēts Vācijas Federatīvajā Republikā 2011.gada 23.janvārī (viņš joprojām atrodas apcietinājumā), bet četriem Latvijas Republikas pilsoņiem 2011.gada 22. un 23.janvārī tika piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 2.daļu tika uzsākts 2011.gada 22.janvārī, kad VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki sadarbībā ar kolēģiem no Valsts policijas specvienības Omega, veicot pārbaudi kādā teritorijā Daugavpils novada Naujenes pagastā, bijušās PSRS kara daļas ēkā atklāja nelegālu cigarešu ražotni un notikuma vietā aizturēja sešas personas, tostarp Latvijas, Krievijas Federācijas un Kirgīzijas pilsoņus, savukārt iespējamais nelegālās ražošanas organizētājs, Krievijas Federācijas pilsonis, tika aizturēts 2011.gada 23.janvārī Vācijā VID Muitas kriminālpārvaldes un Vācijas muitas dienesta saskaņotu darbību rezultātā. Ārvalstu pilsoņi šo nelegālo darbību veikšanai bija piesaistīti kā iekārtu uzstādīšanas un ekspluatācijas speciālisti.

Aizturēšanas operācija tika īstenota pēc pusgadu ilga operatīvo pasākumu kopuma veikšanas un starptautiskas sadarbības ar kolēģiem no Krievijas un Igaunijas tiesībaizsardzības iestādēm, kā arī Eiropas Krāpšanas Apkarošanas Biroja (European Anti-Fraud Office (OLAF)).

Ēka, kurā bija iekārtota nelegālā cigarešu ražotne, bija pielāgota pastāvīga cigarešu ražošanas procesa uzsākšanai - tajā  bija uzstādītas jaudīgas cigarešu ražošanas iekārtas un ģenerators elektroenerģijas ražošanai. Turpat atradās arī visas nepieciešamās izejvielas – 5,9 tonnas tabakas, papīrs, līme, cigarešu filtri, iepakojuma materiāli, kuru pietiktu 6 miljonu cigarešu saražošanai, kā arī Krievijas Federācijas akcīzes markām līdzīgas uzlīmes. Teritorija bija aprīkota ar slēptu videonovērošanas sistēmu un ēkā ierīkota signalizācija. Personu aizturēšanas brīdī viss bija sagatavots ražošanas uzsākšanai, kā arī  pabeigta iekārtu uzstādīšana, noregulēšana un pārbaude.

Pēc ekspertu atzinuma, cigarešu ražošanas iekārtu jauda varēja būt apmēram miljons cigarešu dienā. Lielāko daļu no saražotajām cigaretēm bija paredzēts nogādāt dažādu Eiropas Savienības valstu tirgos.
 
Pateicoties VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieku operatīvai rīcībai un veiksmīgai sadarbībai ar ārvalstu kolēģiem, likumpārkāpēji tika pieķerti nozieguma izdarīšanas brīdī, piefiksējot noziedzīgo nodarījumu, taču neļaujot pilnībā uzsākt ražošanas procesu. Tādējādi tika novērsta aptuveni 630 000 latu liela kaitējuma nodarīšana valsts budžetam.

[1] 191.pants. Neatļautas darbības ar muitošanai pakļautām precēm un citām vērtībām
(2) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tas izdarīts lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz divsimt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā

Ja vēlaties saņemt jaunumus savā e-pastā, lūdzu, ievadiet e-pastu un nospiediet pogu - pieteikties!

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

MINISTRIJAS VADĪBA

KALENDĀRS

Sep Aug 2020 Sep Oct
P O T C P S Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Kamera

Finanšu ministrijā tiek veikta personas datu apstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Pirms personas datu iesniegšanas aicinām iepazīties ar to apstrādes kārtību. Finanšu ministrijas telpās var tikt veikta foto, video un audio fiksācija pasākumu un norišu publicitātes vajadzībām, lai nodrošinātu informācijas pieejamību sabiedrībai.

Skatīt vairāk

KONTAKTI

Tālrunis uzziņām: 67095405

Lietvedības tālrunis: 67095578

Fakss: 67095503

E-pasts: info@fm.gov.lv

Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tās lietošanas pieredzi un optimizētu darbību. Turpinot pārlūkprogrammas sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Lai saņemtu detalizētāku informāciju, aicinām apskatīt mūsu tīmekļa vietnes sīkdatņu politiku.
Piekrītu

Latvijas Republikas Finanšu Ministrija