Sep Aug 2020 Sep Oct
P O T C P S Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Smilšu iela 1, Rīga
LV-1919, Latvija

Tel.: +371-67095405
Fakss: +371-67095503
E-pasts: pasts@fm.gov.lv
info@fm.gov.lv

Saziņai ar mājaslapas redaktoru: info@fm.gov.lv

Iesniegtas 10 358 mantiskā stāvokļa deklarācijas; vislielākā interese par aizdevumu un aizņēmumu darījumu atspoguļošanu mantiskā stāvokļa deklarācijās 16/04/2012 VID

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) informē, ka līdz 2012.gada 15.aprīlim VID iesniegtas jau 10 358 mantiskā stāvokļa deklarācijas, no kurām 2810 deklarācijas iesniegtas laikā no 2.aprīļa līdz 15.aprīlim. Visbiežāk iedzīvotāji interesējušies par aizdevumu un aizņēmumu darījumu atspoguļošanu mantiskā stāvokļa deklarācijās, par skaidras naudas uzkrājumu norādīšanu mantiskā stāvokļa deklarācijās un par vispārīga rakstura jautājumiem.

Ņemot vērā līdz šim iesniegtajās mantiskā stāvokļa deklarācijās biežāk sastopamās kļūdas, VID atgādina, ka personai, aizpildot mantiskā stāvokļa deklarāciju, jāuzrāda mantiskā stāvokļa deklarācijas veids.

Piemēram, ja mantiskā stāvokļa deklarācijā tiek norādīta informācija saskaņā ar stāvokli uz 2011.gada 31.decembra plkst.24:00, tad jāizdara atzīme lodziņā līdzās ierakstam „Mantiskā stāvokļa deklarācija pēc stāvokļa 2011.gada 31.decembrī plkst.24:00”.

Bez minētā ir jānorāda viens no attiecīgajiem mantiskā stāvokļa deklarācijas veidiem:

  • par personu, kurai ir pienākums aizpildīt deklarāciju;
  • par nepilngadīgu vai rīcībnespējīgu personu;
  • par personu, kura brīvprātīgi aizpilda deklarāciju,

izdarot atzīmi attiecīgajā lodziņā.

Atzīme lodziņā līdzās ierakstam „Par personu, kurai ir pienākums aizpildīt deklarāciju” ir jāizdara, ja attiecībā uz personai piederošo īpašumu, saistībām vai finanšu līdzekļiem ir izpildījies kāds no Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumā noteiktajiem kritērijiem, un personai ir pienākums iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju.

VID atgādina, ka mantiskā stāvokļa deklarāciju līdz 2012.gada 1.jūnijam iespējams iesniegt personīgi vai nosūtīt pa pastu ikvienam VID klientu apkalpošanas centram, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu nosūtīt uz e-pasta adresi VID.sakumdeklaracija@vid.gov.lv vai iesniegt elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu.

Informācija par Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likuma piemērošanu un par mantiskā stāvokļa deklarācijas aizpildīšanu pieejama VID mājaslapas kreisajā pusē sadaļā „Fizisko personu mantiskais stāvoklis”. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji ir aicināti zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 1898, konsultēties klātienē ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā, apmeklēt VID bezmaksas seminārus visā Latvijā vai uzdot jautājumus VID mājaslapā sadaļā „Kontakti / Uzdot jautājumu VID, atsauksmes”.

Iedzīvotāju interese pieaug

Vērtējot iedzīvotāju kopējo aktivitāti un interesi par mantiskā stāvokļa deklarēšanu, jāatzīmē, ka tā nedaudz pieaugusi. Laikā no 2012.gada 2.aprīļa līdz 13.aprīlim iedzīvotājiem sniegtas 2110 konsultācijas par mantiskā stāvokļa deklarēšanu, elektroniski nosūtītas atbildes uz 83 iedzīvotāju jautājumiem, kas saistīti ar mantiskā stāvokļa deklarēšanu, kā arī sniegtas atbildes uz teju vienu tūkstoti (909) iedzīvotāju jautājumiem, kas saņemti, zvanot uz VID informatīvo tālruni 1898.

VID seminārus iedzīvotājiem par mantiskā stāvokļa deklarēšanu organizē arī pēc pulksten 17:00.

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem lielākas iespējas apmeklēt seminārus, aprīlī semināri par Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likuma piemērošanu VID klientu apkalpošanas centros tiek organizēti arī pulksten 17:00 un vēlāk. Aktuālā informācija par VID bezmaksas semināriem pieejama VID mājaslapā sadaļā „Semināri nodokļu maksātājiem”. VID arī regulāri katra mēneša sākumā sagatavo un izsūta informāciju plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem par ārpus darba laika plānotajiem bezmaksas semināriem attiecīgajā reģionā. 

Iedzīvotāju informēšana

Turpinot iedzīvotāju informēšanu par mantiskā stāvokļa deklarēšanu, VID speciālisti regulāri sniedz intervijas un skaidrojumus gan iedzīvotājiem, gan plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Kopumā kopš likuma pieņemšanas par mantiskā stāvokļa deklarēšanu publicētas publikācijas un pārraidīti TV un audio sižeti kopumā ne mazāk kā 714 vienības, no kurām vairāk kā 174 publikācijas/TV sižeti/audio sižeti tapuši pēc VID speciālistu sniegtajām intervijām, skaidrojumiem, atbildēm. Regulāri VID speciālisti sniedz atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, ko saņem dažādu plašsaziņas līdzekļu redakcijas, kā arī sniedz intervijas un nepieciešamos skaidrojumus. Ceturtdien, 2012.gada 5.aprīlī, VID nodokļu speciāliste jau piekto reizi piedalījās Latvijas Radio 4 tiešraides raidījumā un sniedza informāciju un atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem par mantiskā stāvokļa deklarēšanu.

Pagājušajā nedēļā arī notikuši 17 VID bezmaksas semināri nodokļu maksātājiem par mantiskā stāvokļa deklarēšanu, kurus kopumā apmeklēja 228 iedzīvotāji.

Lai informētu tieši potenciālo mērķauditoriju un atbildētu uz jautājumiem par mantiskā stāvokļa deklarēšanu, VID Nodokļu pārvaldes darbinieki pagājušajā nedēļā piedalījās Latvijas grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju asociācijas organizētajā diskusijā Rīgas Juridiskajā augstskolā. Informācija par mantiskā stāvokļa deklarēšanu un atbildes uz jautājumiem tika sniegtas arī biznesa augstskolas „Turība” personālam un studentiem seminārā, kas bija vērojams arī tiešraidē un ir pieejams „Turība” mājaslapā  www.turiba.lv sadaļā „Dzīve Turībā”.

VID speciālisti arī turpmāk veiks informēšanas pasākumus, sniedzot atbildes uz iedzīvotājus un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus interesējošiem jautājumiem, kā arī sniedzot informāciju profesionālajām asociācijām un tās biedriem, organizējot seminārus, turpinot informācijas izplatīšanu sadarbībā ar Latvijas kredītiestādēm, Latvijas pašvaldībām un citām institūcijām.

 Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā

Ja vēlaties saņemt jaunumus savā e-pastā, lūdzu, ievadiet e-pastu un nospiediet pogu - pieteikties!

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

MINISTRIJAS VADĪBA

KALENDĀRS

Sep Aug 2020 Sep Oct
P O T C P S Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

JAUNĀKAIS FOTO / VIDEO

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Kamera

Finanšu ministrijā tiek veikta personas datu apstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Pirms personas datu iesniegšanas aicinām iepazīties ar to apstrādes kārtību. Finanšu ministrijas telpās var tikt veikta foto, video un audio fiksācija pasākumu un norišu publicitātes vajadzībām, lai nodrošinātu informācijas pieejamību sabiedrībai.

Skatīt vairāk

KONTAKTI

Tālrunis uzziņām: 67095405

Lietvedības tālrunis: 67095578

Fakss: 67095503

E-pasts: info@fm.gov.lv

Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV-1919, Latvija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tās lietošanas pieredzi un optimizētu darbību. Turpinot pārlūkprogrammas sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Lai saņemtu detalizētāku informāciju, aicinām apskatīt mūsu tīmekļa vietnes sīkdatņu politiku.
Piekrītu

Latvijas Republikas Finanšu Ministrija