Politikas mērķis: nodrošināt labu vides kvalitāti, ierobežojot un novēršot vides piesārņojumu, saglabāt bioloģisko daudzveidību un veicināt Latvijas virzību uz klimatneitralitāti, un pret klimata pārmaiņām noturīgu attīstību; reģionu potenciāla attīstība un ekonomisko atšķirību mazināšana, paaugstinot iekšējo un ārējo konkurētspēju, kā arī nodrošinot teritoriju specifikai atbilstošus risinājumus apdzīvojuma un dzīves vides attīstībai; Eiropas digitālā vienotā tirgus stratēģijas ieviešana, attīstot digitālo pakalpojumu vidi un tās izmantošanu; paaugstināt resora darbības efektivitāti, t.sk. mazinot administratīvo slogu; nodrošināt nodarbināto profesionalitātes celšanu/ Latvijas nacionālais attīstības plāns 2021. – 2027. gadam1
Piezīmes.
1https://www.pkc.gov.lv/sites/default/files/inline-files/NAP2027_apstiprināts%20Saeimā_2.pdf.
2 Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss (DESI) ir ES valstu digitālās ekonomikas un sabiedrības attīstības indekss – salikts rādītājs, kuru veido 5 apakšrādītāji: savienojamība, cilvēkkapitāls, ciparu tehnoloģiju integrācija un digitālie publiskie pakalpojumi. Mēra 27 valstīs.
3 Rādītāja vērtība nav mazāka par 2. Rādītājs (Environmental Policy Stringency Index, OECD) raksturo pakāpi, kādā vides politika veicina videi kaitīgu darbību samazināšanos. Indekss svārstās no 0 (nav iedarbīga politika) līdz 6 (augstākā iedarbība). Tiek rēķināts visām OECD dalībvalstīm, kā arī BRIICS valstīm.