Apakšprogrammas mērķis:
nodrošināt normatīvo aktu ievērošanas uzraudzību un kontroli bērnu un aizgādnībā esošu personu tiesību un interešu aizsardzībai, kā arī bāriņtiesu darbības jomā īstenot bērnu tiesību aizsardzības un bāriņtiesu darbības politiku, sniedzot metodisko atbalstu un nodrošinot šo jomu regulējošo normatīvo aktu ievērošanas uzraudzību un kontroli (izņemot uzdevumus, kas noteikti Bāriņtiesu likuma VII un VIII nodaļā).
Galvenās aktivitātes:
- uzraudzīt un kontrolēt Bērnu tiesību aizsardzības likuma un citu bērnu tiesību aizsardzību regulējošo normatīvo aktu ievērošanu, sniegt ieteikumus valsts un pašvaldību iestādēm un citām institūcijām bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanai un pilnveidošanai, organizēt bērnu tiesību aizsardzības speciālistu apmācību;
- analizēt situāciju bērnu tiesību aizsardzības jomā;
- nodrošināt uzticības tālruņa darbību (bērnu tiesību aizsardzības jomā), sniegt konsultācijas un psiholoģisko atbalstu bērniem krīzes situācijās;
- īstenot bāriņtiesu darba uzraudzību un metodisko palīdzību, kā arī normatīvo aktu ietvaros noteikto funkcionālo un institucionālo pārraudzību;
- izgatavot apliecības bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem.
Apakšprogrammas izpildītājs: VBTAI.
Darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji no 2021. līdz 2025. gadam
Piezīmes.
1 Rādītājs ar 2022. gadu aizstāts ar diviem atsevišķiem rādītājiem “pārbaudes bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādēs, kas ierosinātas pamatojoties uz sūdzībām un iesniegumiem (skaits)” un “pārbaužu bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādēs, kas ierosinātas pamatojoties uz sūdzībām un iesniegumiem, īpatsvars no kopējām pārbaudēm bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādēs (%)”.
2 Rādītāju uzsāka mērīt ar 2022. gadu.
3 Rādītājs ar 2022. gadu aizstāts ar rādītāju “pārbaudes citās iestādēs (skolās, pirmsskolas izglītības iestādēs, sociālās korekcijas izglītības iestādēs, ieslodzījuma vietās, ārstniecības iestādēs, u.c) (skaits)”.
4 Rādītājs ar 2022. gadu aizstāts ar diviem atsevišķiem rādītājiem “pārbaudes citās iestādēs, kas ierosinātas pamatojoties uz sūdzībām un iesniegumiem (skaits)” un “pārbaužu citās iestādēs, kas ierosinātas pamatojoties uz sūdzībām un iesniegumiem, īpatsvars no kopējām pārbaudēm citās iestādēs (%)”.
5 Rādītājs ar 2022. gadu aizstāts ar rādītāju “Pārbaužu rezultātā konstatētie bērnu tiesību pārkāpumi (skaits)”.
6 Rādītājs ar 2022. gadu aizstāts ar diviem atsevišķiem rādītājiem “Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa speciālistu sniegtās konsultācijas bērniem krīzes situācijās (skaits)” un “Sniegto konsultāciju īpatsvars apkalpoto zvanu, čata un e-konsultāciju skaitā (%)”.
7 Rādītājs ar 2022. gadu aizstāts ar diviem atsevišķiem rādītājiem “Gadījumi, kad pa Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni saņemtā informācija nodota inspektoriem vai citām institūcijām (skaits)” un “Gadījumu īpatsvars saņemto zvanu, čatu, e-konsultāciju krīzes situāciju kopskaitā, kad Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunī saņemtā informācija nodota inspektoriem vai citām institūcijām (%)”.
8 2021. gadā rādītājam plānota vērtība 400, bet, ņemot vērā 2021. gada epidemioloģisko situāciju valstī, nebija iespējams veikt bāriņtiesu lietvedībā esošo lietu pārbaudes klātienē. Pārbaudes veiktas attālināti.
9 Rādītāju uzsāk plānot ar 2025. gadu, jo atbilstoši Bāriņtiesu likuma pārejas noteikumu 26.punktam kvalifikācijas komisijas darbība tiks uzsākta ar 01.01.2025.
Finansiālie rādītāji no 2021. līdz 2025. gadam
Izmaiņas izdevumos, salīdzinot 2023. gada plānu ar 2022. gada plānu
Euro