Finansiālie rādītāji no 2022. līdz 2026. gadam
25.01.00 Zivju izmantošanas regulēšana, atražošana un izpēte
Apakšprogrammas mērķis:
īstenot valsts politiku zivju krājumu atražošanas jomā un nodrošināt zivju resursu ilgtspējīgu un saudzīgu izmantošanu, vienlaikus saglabājot zivju resursu bioloģisko daudzveidību.
Galvenās aktivitātes:
- zivju resursu mākslīgā atražošana publiski pieejamo ūdeņu zivju resursu daudzveidības nodrošināšanai un ilgtspējīgai izmantošanai saskaņā ar Zivju resursu mākslīgās atražošanas plānu 2021. – 2024. gadam;
- atzinumu un rekomendāciju sniegšana zivju resursu papildināšanai, tai skaitā par Zivju fondā iesniegtiem zivju resursu atražošanas un dzīvotņu uzlabošanas un nārsta vietu atjaunošanas projektu pieteikumiem, kā arī pārskatu sagatavošana par plānā īstenotiem pasākumiem;
- saldūdens un ceļotājzivju resursu pētījumi iekšējos un jūras piekrastes ūdeņos, datu analīze un novērtējuma veikšana;
- Baltijas jūras un Rīgas jūras līča un tās piekrastes zivju resursu, vides un zivju barības bāzes pētījumi, datu analīze un novērtējuma veikšana;
- zinātniski pamatotu rekomendāciju, atzinumu un novērtējumu sniegšana nacionālajai zvejas un makšķerēšanas regulēšanai, videi draudzīgas, racionālas un ilgtspējīgas zivju resursu apsaimniekošanas organizēšanai.
Apakšprogrammas izpildītājs: ZM, finansējums transfertu veidā ir paredzēts BIOR.
Darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji no 2022. līdz 2026. gadam
Piezīmes.
1 BIOR pieejamā finansējuma ietvaros ik gadu tiek pasūtīti darbi, taču, pieaugot darbu izpildes izmaksām (darba algas, infrastruktūras uzturēšanas izmaksas u.c.), mazinās arī iespēja pieejamā valsts budžeta ietvaros izpildīt rādītājus iepriekš esošajos apjomos, no 2024. gada samazināts izpildes rādītāju apjoms, bet, ņemot vērā papildu finansējumu PP “Zivju resursu mākslīgās atražošanas plāna 2021. – 2024. gadam īstenošanai un pielietojamo pētījumu izstrādei akvakultūrā, kā arī informācijas sniegšanai un atzinumu sagatavošanai pēc valsts un pašvaldību iestāžu pieprasījumiem”, rezultatīvais rādītājs “Atzinumi, rekomendācijas un pārskati zivju resursu papildināšanai, dzīvotņu uzlabošanai un nārsta vietu atjaunošanai (skaits) plānots iepriekšējā apjomā 80.
Finansiālie rādītāji no 2022. līdz 2026. gadam
Izmaiņas izdevumos, salīdzinot 2024. gada plānu ar 2023. gada plānu
Euro
25.02.00 Zivju fonds
Apakšprogrammas mērķis:
nodrošināt atbalstu pasākumiem, tai skaitā zinātniskajiem pētījumiem zivsaimniecības jomā, zivju atražošanai un aizsardzībai, sabiedrības informēšanai par zivju resursu pētījumiem, to racionālu un saudzīgu izmantošanu, lai veicinātu zivju resursu ilgtspējīgu izmantošanu un to bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.
Galvenās aktivitātes:
- fonda finanšu līdzekļu administrēšana un fonda darbības nodrošināšana, tai skaitā projektu pieteikumu pieņemšana, izvērtēšana, līgumu slēgšana un izpildes uzraudzīšana;
- fonda finansēto zivju resursu ilgtspējīgas izmantošanas un to bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas pasākumu atbalsta nodrošināšana, tai skaitā 50 zivju resursu atražošanas un 7 zivju dzīvotņu kvalitātes uzlabošanas un nārsta vietu atjaunošanas pasākumiem, saskaņā ar Zivju resursu mākslīgās atražošanas plānu 2021. – 2024. gadam.
Apakšprogrammas izpildītājs: LAD.
Darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji no 2022. līdz 2026. gadam
Piezīmes.
1Administratīvi teritoriālās reformas ietekmē samazinoties pašvaldību skaitam, samazinājās arī Zivju fonda atbalstam iesniegto projektu skaits. 2022. gadā Zivju fonda atbalstam tika iesniegti 123 projekti, kas ir par 31 projektu mazāk nekā 2021. gadā, tika apstiprināti 112 projekti, bet īstenoti 102 projekti. Secināms, ka arī nākamajos gados iesniegto projektu skaits būtiski nepalielināsies, tāpēc reālāks rādītājs ir 105 īstenoti projekti. Lai arī Zivju fonda finansējums ir pieaudzis, arī projektu vidējās izmaksas ir pieaugušas. Novadu pašvaldības ir kļuvušas lielākas un tām vajadzīgi lielāki resursi projektu īstenošanai.