Apakšprogrammas mērķis:
īstenot vienotu valsts politiku neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas jomā.
Galvenās aktivitātes:
- nodrošināt neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanu un sniegšanu iedzīvotājiem pirmsslimnīcas etapā, apmācības neatliekamās medicīniskās palīdzības un pirmās palīdzības sniegšanā un katastrofu medicīnā, katastrofu medicīnas sistēmas darbības plānošanu, organizēšanu un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu ārkārtas medicīniskajās situācijās un katastrofās, kā arī gadījumos, ja nepieciešamais medicīniskās palīdzības apjoms pārsniedz ārstniecības iestādes resursu iespējas, nodrošināt medicīnisko ierīču un medikamentu valsts materiālo rezervju glabāšanu;
- atbilstoši sasniedzamajiem politikas mērķiem un situācijas izvērtējumam neatliekamās medicīniskās palīdzības jomā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests noteicis šādas prioritātes – cilvēkresursu attīstība, kvalitātes vadības sistēmas ieviešana un pilnveidošana, katastrofu medicīnas gatavības pilnveidošana un darbības nodrošināšana, materiāli tehniskā nodrošinājuma sistēmas izveide (tai skaitā vienotas vadības informācijas un sakaru sistēmas izveide, medicīniskā transporta nodrošinājuma sistēmas pilnveidošana un medicīniskā aprīkojuma sistēmas izveide), infrastruktūras attīstība, pētniecība un starptautiskā sadarbība.
Apakšprogrammas izpildītājs: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.
Darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji no 2020. līdz 2024. gadam
Piezīmes.
1 Precizēts rādītāju nosaukums atbilstoši MK 2018. gada 28. augusta noteikumu Nr.555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība” 122.1.apakšpunktā noteiktajam – “republikas pilsētās” aizstāts ar vārdu “valstspilsētās”, nemainot tā būtību.
2 Ar 2022. gadu tiek aizstāts ar jaunu rādītāju.
3 Rādītājs tiek plānots no 2022.gada, ņemot vērā, ka administratīvi teritoriālās reformas ietvaros ieviestas valstspilsētas. Atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 28. augusta noteikumu Nr.555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība” 122.1.apakšpunktā noteiktajam – “republikas pilsētās” aizstāts ar vārdu “valstspilsētās”.
Finansiālie rādītāji no 2020. līdz 2024. gadam
Piezīmes.
1 2022. – 2024. gadam ik gadu samazināts amata vietu skaits, tai skaitā:
- atbilstoši Veselības ministrijas 09.02.2021. rīkojumam Nr.13-04/88 ar 01.03.2021. uz noteiktu laiku (līdz 31.12.2022.) pārcelta viena amata vieta uz Veselības ministriju (programmu 97.00.00 “Nozaru vadība un politikas plānošana”), nepārdalot finansējumu, lai nodrošinātu atbalstu darbiniekiem palielināta informācijas apjoma un uzdevumu plūsmas organizēšanā un plānošanā paaugstinātas intensitātes apstākļos;
- atbilstoši Veselības ministrijas 02.08.2021. rīkojumam Nr.323 ar 01.08.2021. pārcelta viena amata vieta uz Nacionālo veselības dienestu (apakšprogrammu 45.01.00 “Veselības aprūpes finansējuma administrēšana un ekonomiskā novērtēšana”) ar mērķi stiprināt Nacionālā veselības dienesta kapacitāti aktuālās epidemioloģiskās situācijas laikā nodrošinot jaunu iestādei līdz šim neraksturīgu uzdevumu veikšanu.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests finansējuma ekonomiju, kas radusies no amata vietu pārdalēm, novirzīs esošo darbinieku atlīdzībai, t.i. piemaksām par papildu darbu, speciālajām piemaksām (piemaksām par risku un stāžu), nakts darbu, piemaksām par svētku dienām, kā arī virsstundu apmaksai, lai tiktu nodrošināta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta funkcija “organizēt un nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem pirmsslimnīcas etapā”.
Izmaiņas izdevumos, salīdzinot 2022. gada plānu ar 2021. gada plānu
Euro